Napisz do nas w ciągu:

17

[11.07]

a odpowiemy jeszcze dzisiaj

Masz pytania? Napisz do nas!

 

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Jaki żwirek wybrać?

Jaki żwirek wybrać?

Na pewno każdy posiadacz kota chociaż raz zastanawiał się nad wyborem idealnego żwirku do kuwety.
Aby ułatwić ten wybór, specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki opis poszczególnych rodzajów. Do wyboru mamy żwirki: silikonowe, bentonitowe oraz drewniane (w wersji zbrylającej lub nie). Pamiętajmy także, iż jedynie żwirki drewniane nadają się do wyrzucania do toalety.
Istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić reakcję na żwirek kota. Możemy postawić dwie kuwety obok siebie: w obu zastosować różne żwirki i zaobserwować, którą kuwetę wybierze kot. Możemy również, stopniowo dosypywać innego żwirku do aktualnego i jeżeli zostanie zaakceptowany przejść całkowicie na nowy wsad.
Jeżeli kot nie kopie w kuwecie lub nie zasypuje odchodów jest to sygnał, że żwirek jest nieodpowiedni, choć nie zawsze jest to powodem. Czasami problemem może być kuweta. Do popularnych przyczyn braku akceptacji kuwety należą:
- zbyt mały rozmiar,
- brak tolerancji kuwety krytej,
- kuweta za brudna zniechęca do wchodzenia i załatwiania swoich potrzeb,
- za mało żwirku w otwartej lub za dużo w krytej.
W kuwecie otwartej mała ilość żwirku spowoduje, że mocz nie będzie miał w co wsiąkać, kał natomiast nie zostanie zbrylony w odpowiedni sposób. Skutkiem będzie nieprzyjemny zapach. W kuwecie zakrytej duża ilość żwirku może powodować, że kot będzie miał za ciasno, co będzie zniechęcało do wchodzenia.
Niezależnie jaki rodzaj żwirku wsypujemy do kuwety nie zapominajmy o częstym wybieraniu nieczystości oraz uzupełnianiu kuwety wsadem.


https://dora-zoo.pl/pl/c/Zwirki/379
https://dora-zoo.pl/pl/c/Zwirki/379/2
https://dora-zoo.pl/pl/c/Zwirki/379/3

  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • Korzystne ceny

  • Sprawdzona jakość

Dziękujemy, że z nami jesteś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl